MENÜ

Otomotiv ve hafif ticari araçları için Komple TURBOŞARJ üretimi yapmak üzere Mayıs 2017 tarihinde Eyüp Murat ÇALIŞKAN tarafından yüzde yüz yerli sermaye ile sektör yolculuğuna başlayan DP MANUFACTURING OTOMOTİV SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ bir DP GROUP şirketidir.

DP GROUP, FORD oto yedek parça dünyasında başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’ de orijinal ve yedek parça konusunda uzmanlaşmış uluslararası lider şirketlerden biridir.

Bünyesinde PRENS OTOMOTİV, DP MANUFACTURING OTOMOTİV, FANEX FAN CLUTCH, PRENS HOTEL firmaları yer alan DP GROUP Şirketler Topluluğunun ilk şirketi olan PRENS OTOMOTİV 1960' lı yıllara kadar uzanan bir geçmişe sahiptir ve müşteri dostu yapısı, profesyonel yönetim anlayışı ile oto yedek parça tedarikçileri arasında dünya çapında bir üne sahiptir.

Yüksek ürün kalitesi, rekabetçi fiyatları ve müşteri memnuniyeti hedefi ile 450' den fazla yerli ve 150 uluslararası müşteriye hizmet veren PRENS OTOMOTİV, yüksek stok kapasitesi ve talep odaklı tedarik sürecine bağlı olarak müşterilerine geniş bir yelpazede 8.000' den fazla ürün sunmaktadır. Motor parçaları, gövde parçaları, süspansiyon parçaları, elektrikli parçalar, diferansiyel parçalar, dişli parçaları ve aydınlatma başta olmak üzere sağladığı yedek parçalar ile neredeyse tüm müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Çok yakından tanınan "DP" markalı ürünler çeşitli ülkelerde en yüksek kalitede üretilir ve efektif bir satış sonrası hizmet anlayışı ile müşterilerine ulaştırılır. DP GROUP, ürünlerini Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika kıtaları dahil olmak üzere 45 ülkeye ihraç etmektedir.

DP GROUP, uzun yıllara dayanan müşteri memnuniyetinin bir sonucu olarak gelen talepler doğrultusunda üretim tesislerini devreye almaya başlamıştır ve TURBOŞARJ üretimi için DP MANUFACTURING OTOMOTİV SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ’ ni merkezi Beylikdüzü - İSTANBUL  adresinde faaliyete başlatmıştır.

DP MANUFACTURING, tasarım ve ürün geliştirme safhasından başlayıp Kalite Kontrol, Alüminyum Pervane imalatı, Kompresör ve Egzos Salyangozu Talaşlı İmalatı, Gövde Talaşlı İmalatı, Turboşarj Montaj ve Turboşarj Test operasyonlarından geçen ürünlerini MOTOPOWER markası ile müşterilerine sunmaktadır. Müşteri talepleri doğrultusunda ürün çeşitliliğini her geçen artıran DP MANUFACTURING, Yalın Üretim anlayışı ile sipariş alımından sevkiyata kadar tüm birimlerinde müşteri memnuniyetini esas almıştır.

Konusunda deneyimli teknik ekibi ve çalışanları, hassas kontrol ekipmanları, yüksek teknolojiye sahip tezgâhları ve gelişmiş test cihazları ile üretim yapan DP MANUFACTURING, modern tesisinde ileri teknolojiye sahip makinalarının yanı sıra yeni üretim metotlarını ve yüksek kalite anlayışını sembolize eden bir tesis olma özelliği ile sektöründe öncü olmayı hedeflemiştir.

DP MANUFACTURING, kurmuş olduğu ve bünyesinde uygulamakta olduğu Kalite Yönetim Sistemi ile Otomotiv Sektöründe önemli bir rolü olan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Standartı Belgesini almaya hak kazanmıştır.

Eğitimli ve gelişmeye açık insan gücüne ve ileri teknolojiye sahip ekipmanlara sürekli yatırım yapan DP MANUFACTURING; Yeni Ürün tasarımı, kalıp-aparat tasarımı ve ürün işleme teknolojilerini bilgisayar destekli yapmanın sağladığı avantaj, kalite ve esneklik ile sektöründe sürekli artan bir ivme ile hizmet verme hedefi ile yola çıkmıştır.

 

 

MİSYONUMUZ

Müşteri talepleri doğrultusunda kendini sürekli yenileyen, teknolojiye ve insana yatırıma önem veren, çevreye ve çalışan güvenliğine duyarlı, kalitenin sürekliliğinden vazgeçmeyen ve ürün çeşidini sürekli artıran bir anlayışla yerli üretim yapmaktır.

 

VİZYONUMUZ

Müşteri memnuniyetini yükseltme hedefi ile pazardaki yerimizi sürekli yukarı taşıyabilmek adına markamızı taşıyan ürünlerimizin arkasında durarak tüm dünyada tercih edilen markamızla Türkiye’ nin en değerli yerli şirketi olmak.

 

STRATEJİLERİMİZ

Büyüme

Yeni pazarlar ve mevcut iş alanlarında yeni Ürünler geliştirerek büyümek

Marka

Müşteri ihtiyaç ve beklentisini karşılayan ve sektöründe en çok tercih edilen marka olmak

Sürekli Gelişme

Bütün iş süreçlerinde gelişimi zirvede tutarak yenilikçi ürünler üretmek

Müşteriler

Satış ve satış sonrası ürün ve hizmetlerde müşteri memnuniyetinde lider marka olmak

Çalışanlar

Insan kaynakları süreçlerinde en iyiyi hedefleyerek, çalışanlarına sağlanan faydayı artırarak en çok tercih edilen şirket olmak